Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu.

LIST RPD Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO
data dodania: 2017-06-23


WYCIECZKA DO ZOO - NAGRODA ZA WSPÓŁPRACĘ ZE ŚLĄSKIM OGRODEM ZOOLOGICZNYM
data dodania: 2017-06-22

21 czerwca 2017 roku uczniowie naszej szkoły, którzy jesienią zbierali żołędzie dla zwierząt z ZOO wybrali się na wycieczkę do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. 

Nasi uczniowie zobaczyli wiele gatunków zwierząt, takich jak np. pelikany, lemury, flamingi, tygrysy, lwy, antylopy, słonie, kangury, niedźwiedzie, gepardy, wielbłądy, zebry, surykatki, mandryle, papugi, żyrafy, nosorożce... 

Podczas wycieczki dzieci odwiedziły również dolinę dinozaurów. Pogoda nam jak najbardziej dopisywała, dlatego zrobiliśmy też przerwę na smaczne i zimne lody.

 Dzieci dowiedziały się, że wiele gatunków zwierząt zamieszkujących ZOO jest zagrożonych wyginięciem, a zadaniem ogrodów zoologicznych jest ochrona ginących gatunków zwierząt oraz edukacja przyrodnicza i ekologiczna informująca o pogarszającym się stanie środowiska naturalnego, który jest domem wielu gatunków zwierząt.

To była bardzo udana wyprawa!


NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI!
data dodania: 2017-06-21

Z wielką radością informujemy, że w dzisiejszych wyborach przeprowadzonych w klasach IV i V wybrano następujący skład nowego SU:

Gratulujemy!

Jednocześnie składamy serdecznie podziękowania poprzedniej ekipie oraz wspaniałym Opiekunkom: Pani Klaudii Prus-Tyrale oraz Pani Katarzynie Jarosz-Gach. 


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
data dodania: 2017-06-21

Dnia 23 czerwca br. (piątek) odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 i wręczenie świadectw uczniom klas I-VI. 

Porządek dnia: 

W imieniu Księdza Proboszcza Eugeniusza Mury zapraszamy również całą społeczność szkolną na uroczystą Mszę Św., która obędzie się w naszym parafialnym kościele o 08:00.


EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ - SPRAWOZDANIE
data dodania: 2017-06-21

W środę - 14 czerwca br. odbył się egzamin na kartę rowerową. Dotyczył uczniów klas 4-tych, którzy do końca czerwca ukończyli 10 lat. Pod czujnym okiem policjanta z wydziału ruchu drogowego w Bieruniu oraz p. Uli Haber i p. Kasi Krzyżowskiej prezentowali praktyczne umiejętności jazdy na rowerze. 

Przyszli rowerzyści zaopatrzeni w kaski jeździli po miasteczku ruchu drogowego. Zadaniem każdego ucznia było: ominięcie przeszkody, skręt w lewo, jazda po drodze jednokierunkowej oraz skręt w prawo. 

Gratulujemy osobom, które zdały egzamin i już z niecierpliwością czekają na pierwszy, ważny dokument - kartę rowerową. Życzymy, by byli świadomymi uczestnikami ruchu drogowego.


WYCIECZKA DLA ZWYCIĘSKIEJ DRUŻYNY - SPRAWOZDANIE I FOTORELACJA
data dodania: 2017-06-20

Eko Team, który zdobył III miejsce w III edycji ogólnopolskiego konkursu Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady w nagrodę pojechał na wycieczkę. 

Uczniowie podczas wycieczki zwiedzili zakład recyklingu IMP POLOWAT w Bielsku Białej. Dowiedzieli się, na czym polega i jak przebiega proces recyklingu butelki PET. Dowiedzieli się również, jak wiele rzeczy jest wytwarzanych z granulatu powstałego z plastikowych butelek, np. plastikowe pojemniki na żywność, nowe butelki na napoje, bardzo mocne taśmy PET, włókna poliestrowe wykorzystywane w przemyśle meblowym, odzieżowym a także do produkcji geowłóknin, folie i żywice poliestrowe. Okazuje się również, że bardzo ważne przy wyrzucaniu butelek pet jest zrywanie etykiet, ponieważ zanieczyszczają one materiał powstający podczas recyklingu. 

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Zamkowe w Pszczynie. Dzieci zwiedziły wspaniałe wnętrza, komnaty, salony, galerie, bibliotekę, schody paradne oraz westybul. Zrekonstruowane wnętrza Apartamentu Cesarza: sypialnia Cesarza, garderoba, gabinet, salon dębowy, sypialnia Cesarzowej. Podczas wizyty w stajniach uczniowie mogli zobaczyć kilka prezentowanych właśnie wystaw: "W purpurze i złocie. Karety paradne króla Jana III Sobieskiego” „Polskie Motocykle okresu Międzywojennego” „Na łów, na łów, towarzyszu mój!” oraz ekspozycję zabytkowych pojazdów konnych ze zbiorów Muzeum – Zamku w Łańcucie.

Następnie odbył się spacer do Zagrody Żubrów, gdzie dzieci zobaczyły na własne oczy króla puszczy oraz inne okazy zwierzyny leśnej, a także zwiedziły pawilon, w którym zaprezentowano historię pszczyńskich żubrów i wiele zwierząt, które można spotkać w polskich lasach. Wycieczka zakończyła się obiadem w restauracji.


WYNIKI SZKOLNYCH MISTRZOSTW W GRZE „KÓŁKO I KRZYŻYK”
data dodania: 2017-06-20


WYBORY NOWEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
data dodania: 2017-06-20


CZAS POŻEGNAŃ - III "E" DZIĘKUJE WYCHOWAWCZYNI
data dodania: 2017-06-14

Dnia 10 czerwca odbyły się kolejne klasowe urodziny III "e". 

Spotkanie to było również okazją do pożegnania się z Wychowawczynią - Panią Mariolą Stolarczyk-Mićką. Specjalnie dla niej dzieci przygotowały przedstawienie pt. "Leśna opowieść". 

Gratulujemy klasie III "e" fantastycznej wychowawczyni, rewelacyjnych dzieci i zaangażowanych rodziców. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego niezwykłego wydarzenia.


XVIII POWIATOWE IGRZYSKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
data dodania: 2017-06-14

Dnia 14 czerwca 2017r. uczennice i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XVIII Powiatowych Igrzyskach Osób Niepełnosprawnych na stadionie Miejskiego Klubu Sportowego w Lędzinach. 

Grupa młodzieży z naszej szkoły dopingowała startujących w igrzyskach zawodników. Czterech chłopców startowało w sztafecie integracyjnej, zajmując miejsce I. Byli to: Samuel Demkiewicz, Kacper Krawczyk, Łukasz Kozdra i Dominik Stolecki. 

Celem igrzysk jest nie tylko rywalizacja, ale także przedstawienie młodzieży z naszego powiatu problemów, z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne.<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>

25 czerwca 2017
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
1234
5678Dzień Pustej Klasy
9
1011
12Biblioteka szkolna przyjmuje zwroty podręczników!
13
Biblioteka szkolna przyjmuje zwroty podręczników!
14
15Dzień wolny od zajęć (odprac. 27.05).
16
1718
19Dzień Sportu!
20
21Apel nagrodowy - podsumowanie semestru II.
22
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.
23
24dzisiaj
25
2627282930
foto losowe
galeria uśmiechów
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE

Imielin

Powiat Bieruńsko-Lędziński

Województwo Śląskie