RADOSNYCH, BEZPIECZNYCH I AKTYWNYCH WAKACJI!
WYCIECZKA DLA ZWYCIĘSKIEJ DRUŻYNY - SPRAWOZDANIE I FOTORELACJA
data dodania: 2017-06-20

Eko Team, który zdobył III miejsce w III edycji ogólnopolskiego konkursu Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady w nagrodę pojechał na wycieczkę. 

Uczniowie podczas wycieczki zwiedzili zakład recyklingu IMP POLOWAT w Bielsku Białej. Dowiedzieli się, na czym polega i jak przebiega proces recyklingu butelki PET. Dowiedzieli się również, jak wiele rzeczy jest wytwarzanych z granulatu powstałego z plastikowych butelek, np. plastikowe pojemniki na żywność, nowe butelki na napoje, bardzo mocne taśmy PET, włókna poliestrowe wykorzystywane w przemyśle meblowym, odzieżowym a także do produkcji geowłóknin, folie i żywice poliestrowe. Okazuje się również, że bardzo ważne przy wyrzucaniu butelek pet jest zrywanie etykiet, ponieważ zanieczyszczają one materiał powstający podczas recyklingu. 

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Zamkowe w Pszczynie. Dzieci zwiedziły wspaniałe wnętrza, komnaty, salony, galerie, bibliotekę, schody paradne oraz westybul. Zrekonstruowane wnętrza Apartamentu Cesarza: sypialnia Cesarza, garderoba, gabinet, salon dębowy, sypialnia Cesarzowej. Podczas wizyty w stajniach uczniowie mogli zobaczyć kilka prezentowanych właśnie wystaw: "W purpurze i złocie. Karety paradne króla Jana III Sobieskiego” „Polskie Motocykle okresu Międzywojennego” „Na łów, na łów, towarzyszu mój!” oraz ekspozycję zabytkowych pojazdów konnych ze zbiorów Muzeum – Zamku w Łańcucie.

Następnie odbył się spacer do Zagrody Żubrów, gdzie dzieci zobaczyły na własne oczy króla puszczy oraz inne okazy zwierzyny leśnej, a także zwiedziły pawilon, w którym zaprezentowano historię pszczyńskich żubrów i wiele zwierząt, które można spotkać w polskich lasach. Wycieczka zakończyła się obiadem w restauracji.20 sierpnia 2017
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
123456
78910111213
141516171819dzisiaj
20
21222324252627
28293031
foto losowe
galeria uśmiechów
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE

Imielin

Powiat Bieruńsko-Lędziński

Województwo Śląskie