RADOSNYCH, BEZPIECZNYCH I AKTYWNYCH WAKACJI!
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 W NASZEJ SZKOLE
data dodania: 2017-06-29

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w naszej szkole tradycyjnie rozpoczęła się o 08:00 Mszą św. w parafialnym kościele. Wręczenie świadectw odbyło się na boisku szkolnym, w dwóch turach: klasy I-III o 09:15, klasy IV-VI o 09:45. 

Pani Dyrektor Dagmara Kupczyk serdecznie pogratulowała swoim podopiecznym wspaniałych wyników, które potwierdzone zostały sukcesami w szkolnych i zewnętrznych konkursach, wręczyła również świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Przypomniała o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas wakacyjnego odpoczynku. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby po raz ostatni w tym roku szkolnym zasiąść w szkolnej ławie... na szczęście tylko po to, aby życzyć sobie udanych wakacji! Wychowawcy przeprowadzili krótkie pogadanki nt. bezpieczeństwa i życzyli swoim klasom radosnego i aktywnego wypoczynku. 

Klasy VI, które w tym roku żegnają się z murami naszej szkoły, nie żegnając się jednak z podstawówką, świętowały nieco bardziej uroczyście. O godzinie 10:30 w sali gimnastycznej rozpoczęła się akademia pożegnalna, na którą przybyli przedstawiciele Urzędu Miasta Imielin z panem burmistrzem na czele, rodzice i nauczyciele. Po ceremonii zaprzysiężenia nowego pocztu sztandarowego wręczone zostały świadectwa dla najlepszych uczennic i uczniów z klas VI: a, b, c i d. Wyróżniający się uczniowie otrzymali również nagrody specjalne - za szczególne osiągnięcia m.in. w nauce, sporcie, sztuce, działaniach wolontariacie. Za pracę na rzecz szkoły podziękowania otrzymali rodzice z tzw. "trójek" klasowych. 

Miła niespodzianka spotkała uczennice i uczniów z klas VI: b i d, którzy w minionym roku szkolnym uczestniczyli w innowacji pedagogicznej z języka polskiego. Wszyscy otrzymali publikację z okazji 5-lecia konkursu gwarowego pt. "Jak to dawniej bywało", w której znalazły się zdjęcia z sesji"śląskiej" z ich udziałem. 

Akademia klas VI stała się okazją do pożegnania księdza Piotra Lisieckiego, który pracował w naszej szkole dwa lata. Pani Dyrektor podziękowała księdzu w imieniu całej społeczności uczniowskiej oraz grona pedagogicznego za wspólnie spędzony czas oraz życzyła Mu powodzenia w nowej parafii i szkole. 

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna - każda z klas zaprezentowała wybraną przez siebie piosenkę pożegnalną. Na finał zaśpiewały koralinkowe solistki - Julia i Jagoda, które zaprezentowały piosenkę Cz. Niemena "Dziwny jest ten świat". 

Zobacz obszerną fotorelację z 23 czerwca na naszym szkolnym FB!
20 sierpnia 2017
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
123456
78910111213
141516171819dzisiaj
20
21222324252627
28293031
foto losowe
galeria uśmiechów
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE

Imielin

Powiat Bieruńsko-Lędziński

Województwo Śląskie