Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu.

DZIEŃ SPORTU DLA KLAS I - VI
data dodania: 2017-06-13

Dzień Sportu dla klas I- VI odbędzie się 20 czerwca (wtorek). 

ORGANIZACJA DNIA 

Klasy I - III: 

- 08:00-10:00 - zawody sportowe,

- 10:00-11:00 - spotkanie z wychowawcą. 

Klasy IV - VI: 

- 10:00 - 13:00 - zawody i konkurencje sportowe (turniej "dwa ognie usportowione" - klasy IV, turniej ringo - klasy V, turniej piłki nożnej - IV-VI, turniej "najlepszy strzelec, najlepszy bramkarz" - IV-VI. 

W razie niepogody zostanie rozpisany osobny plan zajęć.


WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY ARCHIMEDES MATEMATYKA PLUS
data dodania: 2017-06-12


WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY ARCHIMEDES MATEMATYKA PLUS
data dodania: 2017-06-12


SPOTKANIE KLAS I-III ZE STRAŻAKAMI - FOTORELACJA
data dodania: 2017-06-09

W poniedziałek – 5 czerwca – odbyło się w naszej szkole spotkanie klas młodszych ze strażakami . 

Dzięki uprzejmości pana Sebastiana Łukowicza, taty jednej z naszych uczennic, odwiedzili nas strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach. Panowie przeprowadzili z uczniami krótką pogadankę na temat najważniejszych zasad bezpieczeństwa w razie pożaru czy wypadku oraz przypomnieli numery alarmowe 998 i 112. Dzieci mogły obejrzeć wóz strażacki i cały sprzęt, jaki jest potrzebny strażakom do pracy oraz strażaka w pełnym umundurowaniu. Uczniowie mogli również sami się przekonać, że wcale nie łatwo lać wodę z węża strażackiego. Było przy tym dużo zabawy i śmiechu. 

Za wszystko bardzo serdecznie Panom Strażakom dziękujemy.


WYJĄTKOWE SPOTKANIE KLASY III
data dodania: 2017-06-09

Dnia 7 czerwca uczniowie klasy III "c" spotkali się z dziećmi z Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Mysłowicach. 

Poznali Pawełka z mózgowym porażeniem dziecięcym, Rafałka, chłopca głuchoniewidomego i Kacperka, chłopca niewidomego. Na spotkaniu opiekunki: pani Barbara Marszałek i pani Alicja Sobaś pokazały metody jakimi pracują ze swoimi podopiecznymi. Są to: Program Aktywności M.Ch.Knill, Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne. 

Zajęcia zaciekawiły dzieci i wzbudziły w nich pozytywne emocje. Dzieci z klasy III "c" chętnie współdziałały i uczestniczyły w prowadzonych przez Panie zajęciach. Zaśpiewały piosenki o przyjaźni i o zbliżających się wakacjach. Pawełek pokazywał ćwiczenia, które powtarzali uczniowie. Chętnie również odpowiadał na pytanie, które zadawały dzieci. Jego odpowiedzi były wykonywane za pomocą gestów. 

Spotkanie na długo pozostanie w sercach wszystkich obecnych.


TAKA WYCIECZKA! - POCIĄGIEM DO KATOWIC
data dodania: 2017-06-05

WE czwartek -1 czerwca br. - klasy iV "b" i IV "c" z opiekunami pojechały pociągiem na wycieczkę do Katowic. Zbiórka odbyła się na dworcu PKP, który już wkrótce zostanie przebudowany na nowoczesne centrum przesiadkowe. Udało nam się odbyć podróż nowym składem w ciągu 29 minut. 

Na miejscu czekał na nas Laser House. Wyposażeni w odpowiednie atrybuty uczniowie zostali komputerowo podzieleni na drużynę zieloną i czerwoną. Zadaniem drużyn była współpraca i zdobywanie punktów. Drużyny poruszały się po arenie wyposażonej w dodatkowe atrakcje. Po wysiłku fizycznym organizm domagał się małego „co nieco”, dlatego poszliśmy do Pizza Hut. 

Wracając do domu, podziwialiśmy nowoczesny dworzec kolejowy z odrestaurowanymi kielichami tworzącymi dach. Z peronu czwartego jechaliśmy - niestety- pociągiem starszego typu. Mimo to wycieczka była rewelacyjna, a niektórzy pociągiem jechali pierwszy raz!

(Więcej zdjęć na naszym facebooku!)


"JAŚ I MAŁGOSIA NA TROPIE" - INFORMACJA O REALIZACJI PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO
data dodania: 2017-06-04

Program został przeprowadzony wśród uczniów klas IV i V Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Imielinie w okresie 8 tygodni. Podsumowanie programu nastąpiło w czasie Pikniku Rodzinnego zorganizowanego na terenie szkoły dnia 27 maja 2017r.

Interaktywne warsztaty profilaktyczne rekomendowane przez PARPA miały na celu uświadomienie dzieciom i ich rodzicom bezpośrednich i dalekosiężnych skutków sięgania po alkohol. Celem programu było: opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród dzieci oraz ograniczanie problemów związanych z piciem alkoholu poprzez wzmacnianie więzi rodzinnych i rówieśniczych. W trakcie tych zajęć rodzice byli angażowani i zachęcani do podejmowania ze swoimi dziećmi rozmów na temat problemów związanych z alkoholem. 

W programie zastosowano strategię edukacji rówieśniczej. Odpowiednio przygotowani uczniowie z klas, w których realizowany był program, pełnili rolę liderów. Ich zadaniem była pomoc nauczycielowi w realizacji zajęć w klasie.

Uczniowie poznali mechanizmy powstawania nałogu oraz wpływ alkoholu na procesy poznawcze i emocjonalne. Nauczyli się zasad skutecznej odmowy i otrzymali wskazówki dotyczące zdrowego trybu życia. 

Szkolenie dla nauczycieli oraz materiały do realizacji programu zostały sfinansowane przez Miasto Imielin. 


ZAPROSZENIE DLA RODZICÓW SZÓSTOKLASISTÓW
data dodania: 2017-06-02

W imieniu Pani Dyrektor Anny Kubicy informujemy, że zebranie dla rodziców uczniów klas VI odbędzie się w dniu 8 czerwca 2017 r.o godzinie 18.00 do Gimnazjum w Imielinie.


POCZYTAJ MI, PRZYJACIELU! - FINAŁ AKCJI
data dodania: 2017-06-01

Odbyła się czwarta, ostatnia w tym roku szkolnym, tura akcji „Poczytaj mi, przyjacielU - młodsi słuchają, jak im starsi koledzy czytają”. 

Uczniowie klas VI "a" i VI "b" czytali młodszym kolegom i koleżankom z klas I-III. Podczas akcji przeczytano wiele fragmentów ciekawych książek. Spędziliśmy miły czas z książką i świetnie się w tym czasie bawiliśmy, bo - cytując wielką poetkę Wisławę Szymborską - „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. 

Dziękujemy wszystkim, a w szczególności szóstoklasistom za zaangażowanie w akcję i poświęcony czas.


GALA LAUREATÓW WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
data dodania: 2017-06-01

Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych Kuratorium Oświaty w Katowicach z udziałem naszego ucznia Michała Kubicy, Jego Rodziców, Pani Dyrektor Dagmary Kupczyk oraz matematyczki - Pani Zofii Cichy odbyła się 30 maja 2017 w Auli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. W. Kilara w Katowicach. 

Uroczystość uświetnił wicekurator pan Jacek Szczotka, a całą uroczystość poprowadziła dyrektor Wydziału nadzoru pedagogicznego pani Małgorzata Talarczyk.

Jeszcze raz gratulujmy naszemu Wychowankowi uzyskania tytułu Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki!<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>

25 czerwca 2017
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
1234
5678Dzień Pustej Klasy
9
1011
12Biblioteka szkolna przyjmuje zwroty podręczników!
13
Biblioteka szkolna przyjmuje zwroty podręczników!
14
15Dzień wolny od zajęć (odprac. 27.05).
16
1718
19Dzień Sportu!
20
21Apel nagrodowy - podsumowanie semestru II.
22
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.
23
24dzisiaj
25
2627282930
foto losowe
galeria uśmiechów
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE

Imielin

Powiat Bieruńsko-Lędziński

Województwo Śląskie