RADOSNYCH, BEZPIECZNYCH I AKTYWNYCH WAKACJI!
WYNIKI SZKOLNYCH MISTRZOSTW W GRZE „KÓŁKO I KRZYŻYK”
data dodania: 2017-06-20


WYBORY NOWEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
data dodania: 2017-06-20


CZAS POŻEGNAŃ - III "E" DZIĘKUJE WYCHOWAWCZYNI
data dodania: 2017-06-14

Dnia 10 czerwca odbyły się kolejne klasowe urodziny III "e". 

Spotkanie to było również okazją do pożegnania się z Wychowawczynią - Panią Mariolą Stolarczyk-Mićką. Specjalnie dla niej dzieci przygotowały przedstawienie pt. "Leśna opowieść". 

Gratulujemy klasie III "e" fantastycznej wychowawczyni, rewelacyjnych dzieci i zaangażowanych rodziców. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego niezwykłego wydarzenia.


XVIII POWIATOWE IGRZYSKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
data dodania: 2017-06-14

Dnia 14 czerwca 2017r. uczennice i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XVIII Powiatowych Igrzyskach Osób Niepełnosprawnych na stadionie Miejskiego Klubu Sportowego w Lędzinach. 

Grupa młodzieży z naszej szkoły dopingowała startujących w igrzyskach zawodników. Czterech chłopców startowało w sztafecie integracyjnej, zajmując miejsce I. Byli to: Samuel Demkiewicz, Kacper Krawczyk, Łukasz Kozdra i Dominik Stolecki. 

Celem igrzysk jest nie tylko rywalizacja, ale także przedstawienie młodzieży z naszego powiatu problemów, z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne.


DZIEŃ SPORTU DLA KLAS I - VI
data dodania: 2017-06-13

Dzień Sportu dla klas I- VI odbędzie się 20 czerwca (wtorek). 

ORGANIZACJA DNIA 

Klasy I - III: 

- 08:00-10:00 - zawody sportowe,

- 10:00-11:00 - spotkanie z wychowawcą. 

Klasy IV - VI: 

- 10:00 - 13:00 - zawody i konkurencje sportowe (turniej "dwa ognie usportowione" - klasy IV, turniej ringo - klasy V, turniej piłki nożnej - IV-VI, turniej "najlepszy strzelec, najlepszy bramkarz" - IV-VI. 

W razie niepogody zostanie rozpisany osobny plan zajęć.


WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY ARCHIMEDES MATEMATYKA PLUS
data dodania: 2017-06-12


WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY ARCHIMEDES MATEMATYKA PLUS
data dodania: 2017-06-12


SPOTKANIE KLAS I-III ZE STRAŻAKAMI - FOTORELACJA
data dodania: 2017-06-09

W poniedziałek – 5 czerwca – odbyło się w naszej szkole spotkanie klas młodszych ze strażakami . 

Dzięki uprzejmości pana Sebastiana Łukowicza, taty jednej z naszych uczennic, odwiedzili nas strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach. Panowie przeprowadzili z uczniami krótką pogadankę na temat najważniejszych zasad bezpieczeństwa w razie pożaru czy wypadku oraz przypomnieli numery alarmowe 998 i 112. Dzieci mogły obejrzeć wóz strażacki i cały sprzęt, jaki jest potrzebny strażakom do pracy oraz strażaka w pełnym umundurowaniu. Uczniowie mogli również sami się przekonać, że wcale nie łatwo lać wodę z węża strażackiego. Było przy tym dużo zabawy i śmiechu. 

Za wszystko bardzo serdecznie Panom Strażakom dziękujemy.


WYJĄTKOWE SPOTKANIE KLASY III
data dodania: 2017-06-09

Dnia 7 czerwca uczniowie klasy III "c" spotkali się z dziećmi z Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Mysłowicach. 

Poznali Pawełka z mózgowym porażeniem dziecięcym, Rafałka, chłopca głuchoniewidomego i Kacperka, chłopca niewidomego. Na spotkaniu opiekunki: pani Barbara Marszałek i pani Alicja Sobaś pokazały metody jakimi pracują ze swoimi podopiecznymi. Są to: Program Aktywności M.Ch.Knill, Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne. 

Zajęcia zaciekawiły dzieci i wzbudziły w nich pozytywne emocje. Dzieci z klasy III "c" chętnie współdziałały i uczestniczyły w prowadzonych przez Panie zajęciach. Zaśpiewały piosenki o przyjaźni i o zbliżających się wakacjach. Pawełek pokazywał ćwiczenia, które powtarzali uczniowie. Chętnie również odpowiadał na pytanie, które zadawały dzieci. Jego odpowiedzi były wykonywane za pomocą gestów. 

Spotkanie na długo pozostanie w sercach wszystkich obecnych.


TAKA WYCIECZKA! - POCIĄGIEM DO KATOWIC
data dodania: 2017-06-05

WE czwartek -1 czerwca br. - klasy iV "b" i IV "c" z opiekunami pojechały pociągiem na wycieczkę do Katowic. Zbiórka odbyła się na dworcu PKP, który już wkrótce zostanie przebudowany na nowoczesne centrum przesiadkowe. Udało nam się odbyć podróż nowym składem w ciągu 29 minut. 

Na miejscu czekał na nas Laser House. Wyposażeni w odpowiednie atrybuty uczniowie zostali komputerowo podzieleni na drużynę zieloną i czerwoną. Zadaniem drużyn była współpraca i zdobywanie punktów. Drużyny poruszały się po arenie wyposażonej w dodatkowe atrakcje. Po wysiłku fizycznym organizm domagał się małego „co nieco”, dlatego poszliśmy do Pizza Hut. 

Wracając do domu, podziwialiśmy nowoczesny dworzec kolejowy z odrestaurowanymi kielichami tworzącymi dach. Z peronu czwartego jechaliśmy - niestety- pociągiem starszego typu. Mimo to wycieczka była rewelacyjna, a niektórzy pociągiem jechali pierwszy raz!

(Więcej zdjęć na naszym facebooku!)<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>

20 sierpnia 2017
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
123456
78910111213
141516171819dzisiaj
20
21222324252627
28293031
foto losowe
galeria uśmiechów
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE

Imielin

Powiat Bieruńsko-Lędziński

Województwo Śląskie